Vápník, vitamin D3, vitamin K2

Navigace:
Doba čtení: 1 min
Osteoporóza obratlů
Osteoporóza obratle

Osteoporóza

Vzhledem k zaměření motolské ambulance také na problematiku osteoporózy, chystáme přehledný článek právě o kostním metabolismu, jeho diagnostice a hodnocení v průběhu času, možnostech léčby a prevence tohoto častého a závažného onemocnění.

Nejvhodnější doplňky stravy určené k prevenci a léčbě počátečních stadií osteopenie a osteoporózy najdete již nyní níže:

Vápník

Co se vápníku týče, tvoří hlavní podíl minerální složky kosti a je nejlépe vstřebatelný a využitelný v přirozené formě ze stravy. V doplňcích by se měl nacházet v organické formě (citrát vápenatý, mléčnan vápenatý, glukonát vápenatý nebo extrakt z mořské řasy Lithothamnium calcareum). Doporučená denní dávka vápníku je kolem 1000 mg.

Vitamin D3 2000 IU/den

Zvyšuje hladinu vápníku v krvi především mechanismem jeho zvýšeného vstřebávání v tenkém střevě – toho alespoň 2000 IU/den – jeho hladinu u pacientů pravidelně měříme a zvlášť v zimních měsících bývá nedostatečná.


Vitamin K2 150-200 mcg/den,

velice důležitý (kromě pohybu jediná prevence osteoporózy!), působí spolu s vitaminem D3 a pomáhá vstřebaný vápník směřovat do kostí a nikoli jeho případný nadbytek ukládat do stěny cév a ostatních měkkých tkání. Vitamin K2 se získává z jeho nejbohatšího přírodního zdroje – sójového „sýru“ natto.

Koupit vitamin K2 za dobrou cenu přímo od výrobce 🙂

Pomohl vám článek?
Dislike 0
Předchozí: Probiotika a prebiotika při hubnutí
Další: Vitamin B12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte otázky k výživě, vaření, pohybu nebo zdraví?