Vápník, vitamin D3, vitamin K2

Navigace:
Doba čtení: 1 min
Osteoporóza obratlů
Osteoporóza obratle

Osteoporóza

Vzhledem k zaměření motolské ambulance také na problematiku osteoporózy, chystáme přehledný článek právě o kostním metabolismu, jeho diagnostice a hodnocení v průběhu času, možnostech léčby a prevence tohoto častého a závažného onemocnění.

Nejvhodnější doplňky stravy určené k prevenci a léčbě počátečních stadií osteopenie a osteoporózy najdete již nyní níže:

Vápník

Co se vápníku týče, tvoří hlavní podíl minerální složky kosti a je nejlépe vstřebatelný a využitelný v přirozené formě ze stravy. V doplňcích by se měl nacházet v organické formě (citrát vápenatý, mléčnan vápenatý, glukonát vápenatý nebo extrakt z mořské řasy Lithothamnium calcareum). Doporučená denní dávka vápníku je kolem 1000 mg.

Jeden z nejlepších kombinovaných preparátů je Pro-Osteo plus, který obsahuje organicky vázaný vápník, vitaminy D3 a K2 v dostatečných dávkách, nebo výrobek z mořské řasy přirozeně bohaté na vápník od firmy Terezia:

Vitamin D3 2000 IU/den

Zvyšuje hladinu vápníku v krvi především mechanismem jeho zvýšeného vstřebávání v tenkém střevě (opět od firem Swiss či NaturaMed …1000 Kč/rok) – toho alespoň 2000 IU/den – jeho hladinu u pacientů pravidelně měříme a zvlášť v zimních měsících bývá nedostatečná.


Vitamin K2 75-150 mcg/den,

působí spolu s vitaminem D3 (tento od firmy Trime – nejlepší cena okolo 1000 korun za roční balení [napište si o slevu 5 %]) a pomáhá vstřebaný vápník směřovat do kostí a nikoli jeho případný nadbytek ukládat do stěny cév a ostatních měkkých tkání. Vitamin K2 se získává z jeho nejbohatšího přírodního zdroje – sójového „sýru“ natto.

Vitamin D3 + K2 Trime
Koupit vitamin D3+K2 [napište si o slevu 5 %]

Pomohl vám článek?
Dislike 0
Předchozí: Kloubní výživa
Další: Probiotika a prebiotika při hubnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Máte otázky k výživě, vaření, pohybu nebo zdraví?