100% VYUŽITELNÝ MULTIVITAMIN s enzymy

Navigace:
Doba čtení: 2 min

Mikronutrienty a vstřebatelnost

Obsahuje všechny potřebné vitaminy, nejlépe vstřebatelnou a využitelnou formu minerálních a stopových prvků, navíc i trávicí enzymy, probiotika a rostlinné extrakty superpotravin. Je proto mimořádně vhodný pro citlivé jedince s trávicími obtížemi a nesnášenlivostí některých skupin potravin. Obsahuje tyto enzymy: proteáza (bílkoviny), laktáza (mléko), alfa-amyláza (sacharidy), lipáza (tuky) i celuláza (vláknina), a tak usnadňuje vstřebávání všech základních živin.

Podpora imunity

Díky svému komplexnímu složení obohacenému o probiotika posiluje imunitní systém a střevní mikrobiom, který pak dokáže zpětně působit na kvalitu střevní stěny, regulaci trávení, hormonální a psychickou rovnováhu, hladinu cholesterolu v krvi i na udržení správné tělesné hmotnosti.

Dávkování na 2 měsíce

Balení obsahuje 120 kapslí a pro běžnou základní prevenci doporučuji – na rozdíl od výrobce – užívat pouze 1 kapsli ráno a 1 večer, kdy pohodlně vystačí na 2 měsíce s dostatečným efektem a vyhneme se nadbytku účinných látek, které by se musely vylučovat z těla do moči. Je to multivitamin pro každého – konkrétní jednotlivé chybějící živiny mimoto doplňujeme cíleně podle rozboru krve a zdravotního stavu.

Složení a účinné formy

(*% denní doporučené dávky ve 2 kapslích)

Hořčík (Hořečnaté soli kyseliny citronové – citrát hořečnatý) 100 mg (26%*), komplex trávicích enzymů DigeZyme® 200 mg (alfa-amyláza, laktáza, neutrální proteáza, celuláza, lipáza), želatinová kapsle (hovězí želatina, barvivo černý oxid železitý), vitamín C (kyselina L-askorbová) 120 mg (150 %*), plnidlo mikrokrystalická celulóza, extrakt ze zeleného čaje 38 mg, extrakt z hroznových jader 38 mg, zinek (bisglycinát zinečnatý) 7,5 mg (75 %*), L-cholin (L-cholin bitartrát) 10 mg, extrakt z kořene Macy (Lepidium meyenii) 25 mg, extrakt ze skořicové kůry (Cinnamomum zeylanicum) 25 mg, vitamín K2 MK7 (K2VITAL®Delta) 38 µg (50%*), selen (kvasnice obohacené selenem) 28 µg (50 %*), vitamín E (D-alfa-tokoferyl acetát) 4,5 mg alfa-TE (38 %*), vitamín B5 (D-pantothenát vápenatý) 10 mg (166 %*), quercetin (quercetin dihydrát) 10 mg, vitamín B3 (nikotinamid) 10 mg (68 %*), vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid) 10 mg (715 %*), vitamín B2 (riboflavin) 10 mg (715 %*), inositol 10 mg, vitamín B1 (thiamin hydrochlorid) 10 mg (909 %*), bór (boritan sodný) 1 mg, protispékavá látka stearan hořečnatý, Bacillus coagulans (LactoSpore®) 5*10n7, vitamín D3 (cholekalciferol) 12,5 µg (250 %*), měď (bisglycinát měďnatý) 500 µg (50 %*), koenzym Q10 (ubidecarenon) 5 mg, vitamín A (retinyl acetát) 400 µg, mangan (bisglycinát manganatý) 0,5 mg (25 %*), extrakt z černého pepře piperin (BioPerine®) 2,5 mg, bakterie mléčného kvašení 3,8*10n8 (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum), chrom (pikolinát chromitý) 50 µg (125 %*), vitamín B9 (kyselina listová) 300 µg (150 %*), vitamín B7 (D-biotin) 75 µg (150 %*), vitamín B12 (methylkobalamin) 50 µg (2000 %*).

Příklady z ordinace – mentální anorexie a podvýživa v nemoci

Tento doplněk stravy je vhodný pro citlivé jedince s trávicími obtížemi a nesnášenlivostí některých skupin potravin. Doporučuji ho dívkám s mentální anerexií kvůli jeho přírodní a pro tělo výborně využitelné formě, dále kvůli obsahu trávicích enzymů, které byly (spolu s vitaminy a mikro- i makro-nutrienty) hladověním vyčerpány. V neposlední řadě je u pacientek nutné obnovit správnou střevní mikroflóru.

Podobný případ přestavují závažně nemocní pacienti, jejichž funkční rezervy jsou vyčerpané dlouho a/nebo těžkou nemocí. Pak přijde vhod přípravek se všemi potřebnými mikroživinami, který navíc usnadní trávení a vstřebávání běžné stravy díky enzymům a probiotikům.

Pomohl vám článek?
Dislike 0
Předchozí: Vitamin B12
Další: Kloubní výživa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte otázky k výživě, vaření, pohybu nebo zdraví?