Kloubní výživa

Navigace:
Doba čtení: 1 min

K čemu slouží kloubní výživa nebo též chondroprotektiva? Jak už název napovídá, pomáhá nám s výživou kloubů. Chrání, posiluje a regeneruje klouby, chrupavky, šlachy a vaziva. Bolesti kloubů jsou u našich pacientů hned na druhém místě za bolestmi zad. Navíc i páteř má pružnou součást – ploténky. Nejsilnější efekt jsme zaznamenali u následujících přípravků: Geloren HA („koňská“ želatina) a zejména Harmonelo FLEXI. Porovnejte sami.

Složení kloubní výživy

Mezi základní složky kloubní výživy můžeme zařadit kolagen (základní stavební prvek chrupavky), glukosamin, který chrání kloub před degradací chrupavek, chondroitin, který plní především hydratační funkci, a MSM (methylsulfonylmethan), který je zdrojem síry.

Kolagen

  • Pro podporu zdraví kloubů, chrupavek, kostí, šlach, pokožky, vlasů a nehtů…
  • Vhodný s přibývajícím věkem, kdy se kolagen přestává dostatečně tvořit v těle

Glukosamin sulfát

  • Příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů
  • Na rozdíl od analgetik je tento účinek opožděný, projeví se až po 4–6 týdnech pravidelného užívání a přetrvává i po vysazení

MSM (methylsulfonylmethan)

  • Silný antioxidant (ochrana kůže a posílení imunity)
  • Zmírnění bolesti a pomoc při regeneraci kloubů a svalů

Chondroitin sulfát

  • Podporuje tvorbu chrupavky z kolagenu, váže vodu
  • Špatně se vstřebává, a proto jsou dávky v lécích gramové (1200 mg)

  • Pro zdravé kosti a klouby je také důležitý vápník, vitamin D, hořčík, zinek, omega-3 mastné kyseliny, kyselina hyaluronová a další látky

Doporučené přípravky

Geloren HA – 2,3 g želatiny, 285 mg chondroitin sulfátu a 60 mg kys. hyaluronové v denní dávce

Jsou lidé s těžkou artrózou, kterým nepomohly žádné přípravky kloubní výživy, dokud nevyzkoušeli koňskou želatinu. Geloren HA koupíte přímo od výrobce zde. Mají i sladší pomerančovou variantu pro lidi, ale ta „pro koně“ s višňovým aroma je lepší. Složení je docela příznivé, ale ve srovnání s dalším preparátem výrazně pokulhává.

Cena cca 1300 Kč.

 


Favorit naší ambulance kombinuje prebiotický sirup s neobvykle vysokou dávkou chondroprotektiv – Harmonelo FLEXI, koupíte přímo od výrobce zde. Jedna lahvička vydrží měsíc a má ze všech potravinových doplňků této kategorie nejlepší složení! Navíc obsažená vláknina a optimální kombinace se sirupem PROBIO zajistí dobrou kondici zažívání a lepší vstřebatelnost všech živin. Ono totiž jakékoli doplňky stravy, které nemají zajištěno bezchybné trávení a vstřebávání zdravou střevní sliznicí, jsou tak trochu vyhozené peníze!

Oba sirupy jsou bez cukru, slazené stévií a čekankovým sirupem, aroma pomeranč/lesní směs. Při koupi 3+1 zdarma vychází měsíčně od 800 Kč.

Harmonelo FLEXI – 5 g kolagenu, 400 mg MSM, 400 mg chondroitin sulfátu, 100 mg glukosamin sulfátu v denní dávce

Pomohl vám článek?
Dislike 0
Předchozí: Vitamin B12
Další: 100% VYUŽITELNÝ MULTIVITAMIN s enzymy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte otázky k výživě, vaření, pohybu nebo zdraví?