Alergie

Navigace:
Doba čtení: 2 min

Hurá, jaro je tady! Jakožto bývalý pylový alergik vám moc dobře rozumím. Dobrá zpráva však je, že všechny nemoci jsou léčitelné. Jen najít ten správný způsob, který navíc neplatí jeden pro každého… Co se týče „senné rýmy,“ nabídnu vám dva způsoby pomoci.

Jako kluk jsem býval alergický na některé pyly a posekanou trávu. Projevovalo se to zánětem spojivek, rýmou a pálením sliznic. Na letním táboře nás bývalo hned několik, co se například při sekání trávy neobešli bez tabletek Zyrtec. Když jsem potom poměrně radikálně změnil své stravovací návyky, další jaro a léto se potíže neobjevily, a tak to zůstalo mnoho dalších let.

Změna stravy a životního stylu

Vytipoval jsem, že v mém případě pomohlo k odstranění alergie omezení konzumace cukru a mléčných výrobků. Později jsem zjistil, že alergie nezmizela úplně, ale že mohu pomocí stravy regulovat její příznaky. K podobnému zjištění vedou také pozorování alternativních lékařů, například MUDr. Jonáše, který o tom píše v mnoha svých knihách.

Jak jsem na to přišel? S jídlem dělám experimenty a v období, kdy jím například více jogurtů, sýrů anebo sladkého, pozoruji, že se alergické problémy postupně zase vracejí. Nejdřív v lehkých náznacích pocitu svědění v krku při jarní procházce přírodou, pak zhoršující se sennou rýmu, řezání v očích, atd.

Odpovědí je více zeleniny (vitaminů, vlákniny) a méně průmyslově upravených potravin, které v tomto případě skutečně a viditelně ovlivňují příznaky.

Cílené doplňky stravy

  1. Probiotika a prebiotika – vyzkoušená kombinace na podporu imunity a potlačení alergických projevů. Jedna odměrka sirupu Probio upraví vaši (nejen) střevní mikroflóru, druhá odměrka sirupu Life dodá extra porci rozpustné vlákniny, beta-glukanů a imunitu modulujících superpotravin. Sirupy jsou bez cukru, slazené stévií a čekankovým sirupem. Při koupi 3+1 zdarma vychází měsíčně od 800 Kč.

  2. Esenciální Omega-3 mastné kyseliny z rybího a olivového oleje Zinzino přímo ovlivňují komunikaci našich bílých krvinek – vznikají z nich protizánětlivé signální molekuly, které pozitivně ovlivňují vznik a průběh přehnané alergické nebo auto-imunitní reakce. Navíc s jedinečným testem poměru protizánětlivých a prozánětlivých parametrů z kapky krve.

od Alergie po Ženské zdraví

Ideální je pochopitelně kombinace zdravého životního stylu s vhodnými doplňky stravy, v tomto případě jak s probiotiky, superpotravinami, tak zejména s balančním omega-3 rybím olejem. Příčin může být samozřejmě více, včetně psycho-somatických spojitostí, ale to už je otázka soustavnější práce v poradně.

Pozorný čtenář si jistě všiml zmínky o ženském zdraví, které také do značné míry souvisí s oběma výše uvedenými suplementy. Jednak imunita, sliznice a záněty jsou také v „tam dole,“ jednak hormonální rovnováhu lze bezpečně ovlivnit přírodními cestami. Této indikaci se bude věnovat zase příště.

Pomohl vám článek?
Dislike 0
Předchozí: Koronavirus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte otázky k výživě, vaření, pohybu nebo zdraví?